شیمی دوازدهم

خدمات ما در زمینه شیمی دوازدهم

شیمی دوازدهم با توجه به اهمیت فوق العاده آن هم در امتحان نهایی و هم در کنکور سراسری جز درس های حساس می باشد که شیمی لند با ارائه جزوات و راه کارهای ساده خواندن این کتاب را برای شما آسان می کند.
img
شیمی دوازدهم نیز مانند دیگر کتب شیمی دارای دو دسته کلی مطالب حفظی و مساله می باشد؛ که به تفکیک به توضیح آن می پردازیم
  • کتاب شیمی دوازدهم دارای چند فصل می باشد که مطالب حفظی در آنها مشخص و معلوم است و شما برای یادگیری بهتر، باید ابتدا مطالعه روزنامه وار داشته و سپس آنها را حفظ کنید.
  • کتاب شیمی دوازدهم دارای مسائل  نیز می باشد مه به حل تکنینکی نیاز دارد و شما با تسلط کافی این مسیر و از طریق مسائل می توانید بهترین امتیاز را برای خود کنید.

خواندن شیمی دوازدهم را آغاز کنید

شیمی 3 و یا شیمی دوازدهم از جمله مهمترین کتب دروس شیمی پایه می باشد که در دوره آموزش متوسطه نظری در رشته های ریاضی فیزیک و تجربی تدریس می گردد، با نگاهی جامع و بررسی کامل این کتاب و همچنین خواندن جزوات ویژه آن می توانید تسلط لازم را برای آزمون های خود و همچنین برای شیمی کنکور به دست آورده و تکنیک های یادگیری و به خاطر سپردن آن را بیاموزید. این کتاب دارای 4 فصل می باشد که هر فصلی دارای مطالب حفظی و مساله دار می باشد.

دسته بندی مطالب

شیمی دوازدهم از چهار فصل تشکبل شده است که به ترتیب توضیحات مربوطه را ارائه می نماییم
فصل اول
فصل اول

در جزوه فصل اول شیمی دوازدهم، مطالبی همچون واکنش های شیمیایی، مورد بحث و بررسی قرار میگیرد. همچنین در رابطه با معادله شیمیایی و انواع آن(معادله های نمادی و نوشتاری) و تفاوت آنها صحبت میکنیم. یکی از مهمترین مسائل فصل 1 شیمی دوازدهم قانون پایستگی ماده می باشد که به طور کامل در در فایل جزوه و هم در فایل ویدئویی موجود در آپارات و اینستاگرام توضیح داده شده است. در ادامه مباحث فصل اول، واکنش ها، حالت فیزیکی مواد واکنش، شرایطی که در آن واکنش انجام میگیرد و همچنین گرماده یا گرماگیر بودن واکنش ها صحبت می نماییم.در ادامه فصل اول شیمی دوازدهم به انواع موازنه پرداخته و به روش های وارسی و پارامتری اشاره می نماییم. به انواع واکنش مانند سوختن و تجزیه دقت نموده و تجزیه های بی قاعده را بررسی می نماییم. و در نهایت، طریقه شناسایی کاتیون ها را توضیح میدهیم.

بیشتر بدانید
فصل سوم
فصل سوم

فصل سوم شیمی دوازدهم که عنوان آن “شیمی جلوه ای از هنر، زیبایی و ماندگاری” است را در جزوه مربوطه بررسی کرده ایم؛ مباحثی چون انواع جامد ها، مبحث خاک رس و از همه مهم تر تفاوت سلیس با کربن دی اکسید را بررسی نموده ایم و در ادامه به بررسی الماس و گرافیت و گرافن و ویژگی های منحصر به فرد هر کدام پرداخته ایم. مباحث قطبی و ناقطبی بودن،رسم ساختار لوئیس ترکیبات،که یکی از مباحث مهم کنکور میباشد در این فصل جای داده شده، همچنین سازه های یخی نیز در فصل سوم بررسی می گردد. در رابطه با جامدهای یونی و جامد های مولکولی، ترکیبات یونی، کاتیون ها، آنیون ها، عدد کوئوردیناسیون و شعاع اتمی و یونی،چگالی بار یون و آنتالپی فروپاشی شبکۀ بلور نیز در جروه مربوطه قابل مطالعه است. از جمله نکات حائز اهمیت این فصل انرژی فروپاشی شبکۀ بلور و چگالی یون های جامدات فلزی است که به بررسی تمام نکات آن می پردازیم.

بیشتر بدانید
فصل دوم
فصل دوم

فصل دوم شیمی دوازدهم که با عنوان آسایش و رفاه در سایه شیمی منتشر شده است دارای مطالب حفظی و همچنین حل مساله می باشد که با تحلیل ارائه شده می توان مطالب آن را دسته بندی و هر دسته را در زمان مناسب مطالعه نمود. یکی از برتری های این فصل راحتی مسائل و گفته های کتاب است که به راحتی می توانید بر آن تسلط پیدا کنید و در امتحانات و کنکور موفق باشید. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود. در این فصل به دستاوردها و دو رکن اساسی برای افزایش رفاه و آسایش پرداخته و از قلمروهای شیمی برای افزایش رفاه صحبت می نماییم. در ادامه به واکنش های مختلف بر اثر جا به جایی الکترون صحبت میکنیم. مسائل اکسایش کاهش و نیمه واکنش اکسایش یا همان اکسید شدن را مطالعه و نیم واکنش کاهش (احیا شدن) را تعریف می نماییم.

بیشتر بدانید
فصل چهارم
فصل چهارم

فصل چهارم با عنوان“شیمی، راهی به سوی آینده ای روشن تر، به دنبال هوای پاک است” که در آن بحث آلودگی هوا و آلاینده های هوا مطرح شده و در رابطه با انرژی فعال سازی و کاتالیزگر و همچنین مبدل های کاتالیستی در خودروهای بنزینی و دیزلی صحبت می گردد. لازم به ذکر است که مفاهیم تعادل، غلظت های لحظۀ تعادل،رابطه ثابت تعادل و یکاهای مقادیر عددی تعادل و اصل لوشاتلیه را میخوانیم یعنی اثر تغییرات غلظت، فشار و حجم برواکنش های تعادلی را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بیشتر بدانید

جمع بندی :

علاوه بر اهمیت شیمی در دروس تخصصی رشته های ریاضی و تجربی، باید گفت که شیمی 3 یا همان شیمی دوازدهم یکی از کتب تست خیز برای شیمی کنکور می باشد؛ البته این صحبت دلیل بر نداشتن اهمیت دیگر کتب شیمی پایه نمی باشد، ولیکن شما با مطالعه دقیق جزوات مربوطه این کتاب به راحتی می توانید تسلط کافی برای حل تستهای شیمی کنکور و آزمونها و امتحانات نهایی مربوطه به دست بیاورید.

شیمی لند برای پیمودن این راه ارزشمند شما را همراهی می نماید.